ETWINNING PROJECT BOOKS VS. CINEMA

ETWINNING PROJECT

BOOKS VS. CINEMA

Co jest lepsze: książka czy jej kinowa ekranizacja?

Miłośnicy książek nie od dziś toczą bój z maniakami kinowymi próbując rozstrzygnąć spór. Biorąc udział w tym projekcie raz na zawsze rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Nad projektem pracujemy razem ze szkołami z Grecji, Słowenii oraz Niemiec.

Projekt zaadresowany jest do uczniów chcących zgłębić kulturę innych krajów, poznać nowych przyjaciół oraz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego.

Plan działań:

ETAP I

- wybór lektury,

- przygotowanie prezentacji o przeczytanej lekturze (forma dowolna),

- obejrzenie filmu,

- porównanie książki z filmem.

ETAP II

- wybór najlepszej prezentacji spośród wszystkich zamieszczonych na platformie twinspace,

- a movie day,

- wywiad z wybranym bohaterami książkowymi,

- dalsze losy naszych bohaterów - historyjka,

ETAP III

- stworzenie własnego filmiku.

Koordynator: mgr Monika Kania

Uczestnicy – uczniowie klasy IIIa: Białas Wiktoria, Cesarz Anna, Gil Weronika, Jagoda Dagmara, Jagusiak Paulina, Muchla Sonia, Musialik Magdalena, Nowakowski Szymon, Ryszka Aleksandra, Szatan Daria, Szczepańska Gabriela, Woźnica Paulina, Zemła Aleksandra, Ziółkowska Olga.

Język projektu: język angielski

Kraje partnerskie: Grecja, Słowenia, Niemcy

Narzędzia: Internet, audiokonferencja, wideokonferencja, email, chat, platforma twinspace.

Data przystąpienia szkoły do projektu: 6 września 2014