Niezwykłe pisanie

22. 09. 2017r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyło się spotkanie autorskie z Martą Fox - polską poetką, powieściopisarką i eseistką. Wzięło w nim udział około 200 uczniów gimnazjum.

Pani Marta Fox opowiadała o sobie oraz o książkach, które napisała. Dowiedzieliśmy się, jak powstał pomysł pierwszej powieści, że ulubioną książką pisarki z okresu dzieciństwa były „Dzieci z Bullerbyn”, a najdłużej pisany utwór to „Święta Rita”. Pisarka przyznała, że bardzo lubi spotkania autorskie. Chętnie odpowiadała na pytania młodzieży m.in. o to, czy istnieją e-booki jej książek, napisanie której zajęło najwięcej czasu, czyja twórczość bywa dla niej inspirująca. Następnie pani Marta Fox przeczytała nam fragmenty listów, książek pt. „Karolina XL” oraz „Iza Buntowniczka”.
Atrakcją spotkania
, które przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze,
była możliwość zakupu książek pisarki z autografem oraz zrobienia sobie z nią zdjęcia.

Julia Broncel

uczennica kl. III c