Koło Szachowe

W październiku w naszej szkole rozpoczęło działalność Koło Szachowe. Od dawna wiadomo, że gra   w szachy kształtuje u dzieci logiczny sposób myślenia, uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię i pamięć, uczy podejmowania decyzji, a co za tym idzie, odpowiedzialności.

Cechy te mają duży wpływ na intelektualny rozwój dzieci. Na zajęcia uczęszczali uczniowie klas I-III. Spotkania odbywały się dwa razy w tygodniu.  Jednak już po kilku miesiąca działania koła wyłoniła się grupa uczniów, która sprawniej opanowała arkana gry w szachy i dlatego utworzono trzecią grupę. Nauczycielem, któr
  z ogromnym zaangażowaniem i wielką pasją podjął się prowadzenia koła, był  Pan Michał Zych. Na terenie naszej szkoły zorganizował i sprawnie przeprowadził dwa turnieje szachowe, w którym brali udział uczniowie nie tylko klas I-III, ale również klas IV-VII i gimnazjaliści. Zwycięzcy otrzymali medale  i dyplomy, a najmłodsi uczestnicy puchary.

Mam nadzieję, że koło będzie działało również w przyszłym roku szkolnym.

Marzena Daniel