Wizyta w Warszawie

Maj to piękny miesiąc i dlatego wtedy klasa II LO postanowiła odwiedzić naszą stolicę. Wizytę w Warszawie rozpoczęli od spaceru po Łazienkach Królewskich a następnie udali się na Stare Miasto.

Tam mogli docenić upór i zaangażowanie Polaków w odbudowę miasta, gdyż wcześniej oglądali zdjęcia z 1945 roku, pokazujące zrujnowaną stolicę i to, co zobaczyli, uświadomiło im wielki wysiłek rodaków. Na Starym Mieście zwiedzili Katedrę św. Jana Chrzciciela i Zamek Królewski. Po krótkim odpoczynku uczniowie pojechali do bardzo ważnego miejsca dla naszej pamięci – Muzeum Powstania Warszawskiego. To był czas na refleksję i zadumę. Ostatnim punktem programu była wizyta w Teatrze Kwadrat, gdzie obejrzeli przedstawienie „Ślub doskonały”
w wykonaniu znanych  z ekranu aktorów.  Uczniowie wrócili do Koziegłów późno i choć byli zmęczeni, wrażenia, jakich doświadczyli, wszystko im zrekompensowały.