Dzień Głośnego Czytania

Wzbogacają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię. Relaksują, ale i wzbudzają emocje. Wzruszają, bawią, uczą.

Czytanie książek, bo to o nich mowa, niesie ze sobą wiele korzyści! Dlatego do sięgania po literaturę warto zachęcać już najmłodszych. Z tego powodu  zorganizowaliśmy w naszej szkole dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej Ogólnopolski Dzień  Głośnego Czytania. Czytały dzieci, czytali nauczyciele, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Zachęcamy wszystkich do czytania książek, czasopism. Czytanie uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie czasu, szczególnie w te jesienne deszczowe dni.