Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28. września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  To akcja edukacyjna, w której biorą udział szkoły z całego świata.    W tym roku znaleźliśmy się w gronie 4597 uczestniczących w akcji szkół z 36 krajów. Akcja zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły zdawali egzaminy z tabliczki mnożenia. Najlepsi otrzymali certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia.” Poza egzaminami z tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali  łamigłówki związane z tą umiejętnością.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz zmotywowały do zdrowej rywalizacji. Była to wspaniała okazja dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach.

Katarzyna Kucia

nauczyciel matematyki