Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W hali sportowej OSiR-u w Zawierciu 30 kwietnia 2019 r. odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zmierzyliśmy się z ekipą z „3” z Zawiercia, która reprezentowała Powiat Zawierciański.

Dziewczęta UKS „Fair Play” z naszej szkoły były przedstawicielkami Powiatu Myszkowskiego. Pojechaliśmy zdobyć wiedzę, powalczyć, spróbować swoich sił. Przeciwniczki bardziej ograne i z większym doświadczeniem były trudnym rywalem.  Napięcie i widoczny  stres nie pomagały. Początek meczu był asekuracyjny i wyrównany. Było widać napięcie i błędy z obu stron. Jednak po kilku  udanych akcjach, nasze   dziewczyny uwierzyły, że można nie tylko nawiązać walkę z bardziej utytułowanym rywalem, ale i z nim wygrać. Konsekwentna obrona, dobre rozegranie oraz gra skrzydłami dała nam prowadzenie, które nie oddaliśmy do końca spotkania. Radość była ogromna po końcowym gwizdku. Dziewczęta  pokonały przeciwniczki na  ich własnym terenie i awansowały do półfinału województwa śląskiego. Jest to dla nas ważne wydarzenie sportowe, bo w historii szkoły nie było takiego sukcesu w piłce ręcznej. Brawa dla naszych SZCZYPIORNISTEK. Po turnieju zasłużona pizza dla drużyny.

Skład drużyny: Kinga Garczyk, Patrycja Kwoka, Anna Lamch, Anna Matyja, Karolina Miklas, Zuzanna Musialik, Kamila Piekarska, Kamila Pilarska, Alicja Plucińska, Weronika Wiśnicka.

Opiekun: Krzysztof Pluciński

Zdjęcia: Adrianna Gocyła