Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego

W Kamienicy Polskie w hali sportowej 27 i 28 maja 2019 roku odbył Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i  chłopców o Puchar Starosty Częstochowskiego.

.  W pierwszym dniu zawodów rywalizowały dziewczęta. Znowu byliśmy osłabieni chorobą i kontuzją zawodników. Brak ławki rezerwowych nie jest dobrą prognozą. Trzeba było grać ostrożnie, żeby nie nabawić się kontuzji, żeby drużyna nie kończyła turnieju w  osłabieniu. Niestety taka sytuacja przytrafiła się nam w jednym ze spotkań i dziewczęta musiały grac prawie cały mecz w osłabieniu. Determinacja i wola walki zostały nagrodzone zwycięstwem. Kontuzja okazała się niegroźna i ostatnie spotkanie odbyło się już spokojniej, bo graliśmy w pełnym ustawieniu i „szczypiorki” mogły kontrolować  mecz. Cieszy każde zwycięstwo, tym bardziej jeżeli trzeba go „opłacić” wysiłkiem i kontuzjami. Możemy znowu być dumni z naszych dziewcząt. Ich postawa jest budująca i przynosi satysfakcję, że one są częścią naszej społeczności szkolnej. Oprócz pucharu za zwycięstwo dla drużyny, nasza debiutująca bramkarka Ania Matyja otrzymała indywidualna nagrodę za najlepszą bramkarkę turnieju.

W dniu następnym  nasi chłopcy niestety mimo starań, nie dorównali dziewczętom  z naszej szkoły.   Zajęli trzecie miejsce. Zawiodło kilka czynników, które skutkowały słabszym wynikiem,  niż oczekiwaliśmy.

Skład drużyny dziewcząt:

Karolina Miklas, Garczyk Kinga, Patrycja Kwoka, Anna Matyja, Kamila Pilarska, Zuzanna Musialik, Weronika Wiśnicka, Alicja Plucińska.

Skład drużyny chłopców:

Bartłomiej Cogiel, Mateusz Firek, Bartosz Puszczewicz, Michał Urbańczyk, Gabriel Wojdas, Igor Piekarski, Mateusz Wosik, Mikołaj Morawski, Wiktor Gwardyś, Jakub Skrobarczyk, Dominik Włodarczyk.

Opiekun: Krzysztof Pluciński