Piłka ręczna dziewcząt w naszej szkole w roku 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole zawiązała się żeńska drużyna piłki ręcznej.

Dziewczęta były pełne entuzjazmu i zaangażowania, aby trenować szczypiorniaka.  Na początku przed sezonem zajęcia odbywały się raz w tygodniu, później potrzeba było dołożyć  jeszcze jeden trening. Ćwiczyliśmy przede wszystkim technikę indywidualną i taktykę gry. Dziewczęta chętnie uczestniczyły w zajęciach, choć czasem powtarzane ćwiczenia były żmudne. Wiedziały, że wielokrotne  powtórzenia tych samych zestawów ćwiczeń, podczas  meczu przyniesie oczekiwany rezultat. Chcąc sprawdzić swoje umiejętności,   graliśmy mecze sparingowe z naszymi chłopcami oraz z sąsiednimi żeńskimi drużynami. Po sparingach wracaliśmy do szkoły na parkiet i trenowaliśmy dalej, doskonaląc warsztat  i przygotowując się do  sezonu rozgrywek.

Piłka ręczna jest grą bardzo kontaktową, co skutkuje urazami, kontuzjami, niejednokrotnie bólem, a  tu dziewięć dziewcząt chce ją uprawiać (ku mojemu zadowoleniu). Mieliśmy tylko dwie zawodniczki na zmianę, co w tej dyscyplinie jest bardzo obciążające.  Trzeba mieć dobrą kondycję, bo podczas meczu – turnieju, trzeba  dużo biegać. Każda konfrontacja uczyła nas czegoś nowego. Zbieraliśmy doświadczenie oraz obycie na parkiecie z przeciwnikiem, co jest ważne dla zespołu i zawodnika. Kiedy przyszły pierwsze zwycięstwa, dziewczęta poczuły satysfakcję i większy zapał do ćwiczeń, a treningi zaczęły przynosić oczekiwane owoce. Bardzo często powtarzaliśmy w  drużyny  „ czerpać przyjemność z gry”, a wynik sam przyjdzie.

Uczestniczyliśmy w dziewięciu turniejach (w tym dwa sparingowe). Tylko z jednego wróciliśmy z trzecim miejscem, pozostałe były wygrane.

„Szczypiorki” swoją grą i postawą przyniosły nam wiele radości i satysfakcji. Drużyna promowała swoją grą i postawą szkołę i gminę budząc szacunek i respekt na turniejach. Ekipa dziewcząt  to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii naszej szkoły, a zwłaszcza w piłkę ręczną, bo  nikt jeszcze nie osiągnął takich sukcesów. Dziękujemy Wam za miły czas i  radosne chwile, które nam dałyście. Życzymy  naszym szczypiorkom powodzenia w dalszym uprawianiu piłki ręcznej  w innych szkołach. Dziękujemy też rodzicom, którzy nas wspierali służąc swoją pomocą, kiedy ją potrzebowaliśmy.

Ponadto  dwie dziewczyny z drużyny Ania Matyja i Alicja Plucińska zostały laureatkami konkursu na najlepszego sportowca roku 2018/2019.

Skład drużyny:

Karolina Miklas – bramkarka

Anna Matyja „7” – obrotowa, bramkarka

Patrycja Kwoka „4” – obrotowa

Zuzanna Musialik „11” - lewoskrzydłowa

Kinga Garczyk „2” – lewo rozgrywająca

Alicja Plucińska „3” – kapitan – lewo rozgrywająca, środkowo rozgrywająca

Anna Lamch „6” – środkowo rozgrywająca

Kamila Pilarska „13” – prawo rozgrywająca

Weronika Wiśnicka „5” – prawoskrzydłowa

Opiekun drużyny: Krzysztof Pluciński

sukcesy szczypiorek