Sprzątanie Świata 2019

Akcja "Sprzątanie świata - Polska" to  proste działania, dzięki którym uczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stajemy się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie zaśmiecamy ani w takim stopniu jak dotąd zużywamy i niszczymy środowiska.

Tematem tegorocznej edycji jest hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Jak zawsze kulminacja Akcji następuje w trzeci weekend września, w tym roku to  20-22 września.

Z tego też powodu uczniowie klasy IB naszego liceum posprzątali teren przyległy do placu szkolnego, przechodząc ulicami: Warszawską, Częstochowską i 3. Maja. Byliśmy zadowoleni, że nie musieliśmy często sięgać po porzucone przez innych śmieci – może to świadczy o wzroście świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa? Pełni optymizmu wróciliśmy na zajęcia do szkoły.