Niezwykłe spotkanie

2 października p. Magdalena Matyja zaprosiła Vladislava Datkov  na spotkanie  z uczniami klasy drugiej  i trzeciej naszego liceum . Zaproszony gość  pochodzi z Rosji. Obecnie studiuje geografię i język angielski na specjalizacji nauczycielskiej.

Przez rok był w Stanach Zjednoczonych, gdzie miał okazję mieszkać z amerykańską rodziną i  chodzić do amerykańskiej szkoły, dzięki czemu już jako nastolatek biegle mówił po angielsku. Temat zajęć przygotowany przez naszego gościa brzmiał:  „Travelling brodens the mind – Podróżowanie poszerza horyzonty”. Podczas spotkania Vladislav opowiadał o swoich podróżach i przygodach w USA, Nowej Zelandii i Australii oraz o programie Work& Travel, który jest alternatywą dla tradycyjnych wyjazdów za granicę. Głównym  celem programu jest poznanie kultury  i języka odwiedzanego kraju. Zajęcia niezwykle podobały się naszym   uczniom.