„39 lat temu w IKARZE”

Uczniowie naszej szkoły 8 listopada 2019r. wraz z opiekunem p. Grzegorzem Kwoką, wzięli udział w happeningu pn. „39 lat temu w IKARZE”, który był zwieńczeniem projektu „Nadzieja. Zwycięstwo”. Odbył się  w świetlicy IKAR, w budynku MPK w Częstochowie, dokładnie w tym samym miejscu, w którym strajkowano w  1980r.

Rekonstrukcja wydarzeń z listopada 1980r. była świetną okazją do bardziej szczegółowego zapoznania się z historią protestu. Mogliśmy się poczuć jak uczestnicy strajku poprzez spróbowanie chleba z paprykarzem, który był bardzo popularną przekąską w tamtym okresie, oraz otrzymanie starych, solidarnościowych ulotek, rozrzucanych przez aktorów. Była to naprawdę ciekawa lekcja historii, którą z pewnością zapamiętamy na długo.