Niezwykła lekcja patriotyzmu

8 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii  poświęconej 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na uroczystość przybyła również pani Katarzyna Zychowicz- Dyrektor Zespołu  Ekonomiczno- Administracyjnego Oświaty Samorządowej w Koziegłowach, która przekazała naszej szkole wspaniały album do poczytania i posłuchania- „Wielką Księgę Patrioty”.

Akademię rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11.11. Następnie  licealiści w montażu słowno- muzycznym w niezwykle przystępny sposób przedstawili  historię Polski od rozbiorów do odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Świąteczną atmosferę  podkreśliło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych  z uniesionymi  do góry biało- czerwonymi flagami.

W przygotowanie akademii zaangażowali się uczniowie klasy I A liceum oraz p. Agata Boroń i Beata Zemła. Oprawę muzyczną zapewniła pani  Anna Łuszczyk- Matyja, a dekorację wykonała pani Sabina Sitek.

Organizatorzy mają nadzieję, że obchody takiego święta uświadomią naszym uczniom, jaką drogę przebyła  Polska, aby stać się niepodległą i nauczą, jak okazywać swój patriotyzm każdego dnia.

ZAPRASZAMY DO GALERII