Uroczystość poświęcona przekazaniu historycznych sztandarów NSZZ Solidarność

29 listopada 2019r. w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyła się  uroczystość poświęcona przekazaniu historycznych sztandarów NSZZ Solidarność, które zostały umieszczone w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Organizatorem spotkania był Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, honorowy patronat nad tą uroczystością objęła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

W związku z wartością dokumentalną oraz historyczną tego wydarzenia uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych naszego liceum.

Po powitaniu zaproszonych gości i okolicznościowych przemówieniach młodzież szkół ponadpodstawowych zaprezentowała program artystyczny, w którym przybliżyła historię sprzed 40 lat, kiedy to na terenie zakładów przemysłowych naszego powiatu zaczęły powstawać związki zawodowe. Po części artystycznej uczestnicy uroczystości uformowali szyk i przemaszerowali do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się msza święta poświęcona pamięci tamtych wydarzeń. Po mszy świętej odbył się przemarsz do Starostwa Powiatowego w Myszkowie i nastąpiło uroczyste przekazanie sztandarów.