Upoluj swoją książkę

Nasza szkoła  już po raz trzeci została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu wszyscy uczniowie mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowch e-booków i audiobooków.

2 listopada na korytarzach szkoły oraz w bibliotece szkolnej pojawiły się plakaty z tytułami książek i kodem QR, który umożliwił korzystanie z darmowego czytania. Po zeskanowaniu kodu QR przy pomocy smartfona każdy uczeń otrzymał na miesiąc darmowy dostęp do książek w formacie e-booka i audiobooka. Akcja trwała  od 02.11 do 30.11 2019 roku.

Celem akcji, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, jest popularyzacja różnych form książki elektronicznej, a przede wszystkim kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.