Uroczyste pożegnanie klas ósmych

Nauka jest jak niezmierne morze.

Im więcej pijesz, tym więcej jesteś spragniony.

Nadszedł upragniony dzień – 25 czerwca – dzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021.
W hali uczniowie klas siódmych w uroczystej atmosferze pożegnali absolwentów Szkoły Podstawowej im. A.Szklarskiego w Koziegłowach. Najpierw został przekazany sztandar przez uczniów klas ósmych swoim następcom, kolegom i koleżankom klas siódmych pod opieką p. K. Plucińskiego. Następnie  uczniowie klas siódmych pod czujnym okiem  swoich nieocenionych wychowawców: p. M.Gwardysia i p. P.Włodarczyka, wręczyli  starszym kolegom i koleżankom wyróżnienia w różnych kategoriach.

Potem uczniowie klas ósmych  otrzymali dyplomy i nagrody za wysokie osiągnięcia, 100% frekwencję, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, osiągnięcia sportowe oraz pracę w wolontariacie. Pod koniec uroczystej akademii przedstawiciele klas ósmych z łezką w oku  pożegnali swoich wychowawców, dyrekcję,  grono pedagogiczne, pracowników szkoły, kolegów i koleżanki.
A oto krótki fragment ich wystąpienia:"(…) Dziś serca nasze przepełnia nie tylko radość otrzymanego świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, ale także smutek z powodu rozstania z tym wszystkim, co stanowiło istotę naszego  życia w ciągu ostatnich ośmiu lat (…) Dzisiaj odchodzimy stąd dojrzalsi, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu naszego życia. Pragniemy z całego serca podziękować Wam, Drodzy Nauczyciele, za wspólnie spędzone chwile, za trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazaną sympatię”.

Wspaniałą część artystyczną  akademii przygotowała p. A. Łuszczyk – Matyja, pod kierunkiem której wystąpili uczniowie: Zuzanna Marczyk – skrzypce (kl. 6a) oraz Filip Gross – saksofon (kl.7b).

Dekoracje przygotowała p. S. Sitek.

Dziękujemy!

Uczniowie klas 8a i 8b