Góry Świętokrzyskie

W połowie września uczniowie klas I-III wraz z opiekunami udali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem celem podróży były Góry Świętokrzyskie. Już o godzinie 700 rano 15 września wszyscy uczestnicy wycieczki wyruszyli autokarami do miejscowości Święta Katarzyna. Właśnie z tego miejsca rozpoczęła się  wędrówka na najwyższy szczyt świętokrzyski Łysicę.

Nie była to łatwa wspinaczka, ale wszyscy stanęli na wysokości zadania i szczyt został zdobyty. Następnie udaliśmy się do Muzeum Skał i Minerałów, gdzie zobaczyliśmy kolorowy świat minerałów z całego świata. obserwowaliśmy też z ciekawy pokaz szlifowania minerałów, po którym każdy otrzymał prezent niespodziankę. Po spałaszowaniu smacznego obiadu udaliśmy się do Alei Miniatur w Krajnie, gdzie wśród pięknego krajobrazu zobaczyliśmy miniaturowe budowle z całego świata wraz z pałacem Kopciuszka.  Zmęczeni, ale pełni wrażeń i bogaci w nową wiedzę późnym wieczorem wróciliśmy do domu. Wszyscy mamy nadzieję, że niedługo wyruszymy w kolejną ciekawą podróż.