DZIEŃ KROPKI

16 września 2021 roku uczniowie oraz nauczyciele klas I-III włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi. Wszystko zaczęło się od pewnej książeczki. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do odkrywania swoich talentów oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni! to hasło przyświecało wszystkim uczestnikom obchodów tego ważnego dnia. Każdy miał możliwość zaprezentowania swojego  „talentu”  Mogliśmy oglądać piękne prace plastyczne, słuchaliśmy małych wokalistów. Nie zabrakło też dobrej zabawy i fantastycznego humoru. Każdy uczestnik otrzymał medal, a na pamiątkę mógł zrobić sobie zdjęcie w „kropkowej „ fotobudce.