Sprzątanie Świata

Trzeci weekend września może kojarzyć się tylko w jeden sposób- cała Polska uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. W dniu 24 września 2021 roku także uczniowie klasy III a, III b naszej Szkoły wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy Szkoły, przyłączając się w ten sposób do szlachetnej akcji Sprzątania Świata.

Młodzi ekolodzy spotkali się na szkolnym korytarzu, aby przypomnieć sobie główne zasady segregacji śmieci oraz wszelkie istotne reguły z zakresu ekologii. Dobrze przygotowani, zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, wyruszyli na tereny wyznaczone. Uczniowie sprzątali teren wokół Szkoły oraz boiska Orlika. Uczniowie zebrali niewiele odpadów, ale świadczy to tylko o tym, że na co dzień starannie dbali o czystość dookoła siebie.