Koziegłowy zdeklasowały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

18. marca 2022 r. po bardzo długiej przerwie rozgrywania zawodów sportowych z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych możemy wreszcie kontynuować zawody powiatowe z tenisa stołowego, które w naszej szkole są tradycją od ponad 15 lat. Szkoła Podstawowa we współpracy z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „OLIMP” w Koziegłowach była organizatorem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

W zawodach wzięli udział gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa im. A. Szklarskiego w Koziegłowach. Pod opieką p. Anety Myrmus szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Nawara, Karolina Tobiasz, Jan Gwardyś, Dominik Pasek, Bartosz Słociński. Drużyna z Koziegłówek wspierana przez p. Beatę Gwardyś oraz p. Krzysztofa Plucińskiego wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Rzepka, Karolina Mróz, Maja Pasek, Dawid Skrobarczyk, Michał Majchrzak, Kacper Frączek. Koleją drużyną , która walczyła o najwyższe podium, była drużyna dziewcząt z Gniazdowa w składzie Wiktoria Łędka i Sandra Jagoda. Pieczę nad drużyną dziewcząt trzymała p. Aneta Myrmus. Jako jedyna z Myszkowa przyjechała drużyna dziewczyn ze Szkoły Podstawowej nr 6, a zawodniczkami były: Oliwia Frączek, Oliwia Kopecka, Anna Maligłówka pod opieką p. Doroty Filipowskiej. Rozgrywany turniej po tak długiej przerwie trzymał w napięciu do samego końca każdego zawodnika, zawodniczkę i każdego opiekuna. Po kilku godzinach sportowej atmosfery wyłoniliśmy zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Myszkowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

IV miejsce–Szkoła Podstawowa w Gniazdowie

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

Uwiecznieniem zawodów było wręczenie zawodnikom i zawodniczkom pucharów, medali oraz dyplomów, które zostały ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy pana Jacka Ślęczkę, za co bardzo dziękujemy. Kolejną nagrod,ą o którą walczyły drużyny, było zakwalifikowanie się do następnego etapu rozgrywek. Kolejnym etapem jest udział w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się już 25. marca. Organizatorem zawodów również będzie Szkoła Podstawowa w Koziegłowach wraz z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „OLIMP” w Koziegłowach. Naszymi przeciwniczkami w tym roku będą uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Zawiercia, natomiast przeciwnicy reprezentować będą Szkołę Podstawową nr 9 w Zawierciu. Liczymy na wsparcie całej naszej szkoły. Sędziami tegorocznych rozgrywek byli: Anna Matyja, Anna Nowak, Wiktor Gwardyś, Adam Wiśniewski, Wiktor Wiśnicki. Dziękuję Wam za pomoc podczas organizacji zawodów.

Aneta Myrmus