Piosenka dobra na wszystko

Pod takim hasłem odbywało się tegoroczne pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Koziegłowach. Był to ostatni rocznik uczniów, którzy ukończyli gimnazjum. Ponadto 30% ich nauki przypadło na nauczanie zdalne, a więc stali się pod tym względem wyjątkowi. Ich zaproszenie na uroczystość przyjęli: wicestarosta myszkowski Mariusz Morawiec, sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy. Krzysztof Bąk, dyrekcja szkoły – Karolina Turoń – Miklas i Katarzyna Kucia, przewodniczący Rady Rodziców Maciej Bernasiewicz.

Wręczyli oni dyplomy i nagrody za osiągnięcia w nauce, sukcesy sportowe, zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej, honorową służbę w poczcie sztandarowym, aktywny udział w pracach Forum Młodzieży Powiatu Myszkowskiego.

Młodsi koledzy, przygotowując program, postarali się, aby oprócz chwil poważnych, wynikających z charakteru uroczystości, był także czas na zabawę i śmiech. Motywem przewodnim stały się piosenki z Kabaretu Starszych Panów, co nieco przystosowane do tematyki życia szkolnego. Przygotowali także krótki wspomnieniowy film oraz tradycyjne Maryśki, czyli nominacje do nagród przyznawanych w różnych kategoriach. Na koniec przyszedł czas na prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Przed absolwentami już tylko matura i wybór kariery zawodowej. Życzymy powodzenia!