„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać”

(Mark Twain)

14 października w Zespole Szkół w Koziegłowach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści   wspaniale zaprezentowali swoje zdolności muzyczno – słowne przed szkolną społecznością.

Najpierw najmłodsi uczniowie klasy Ic zaśpiewali pełne wdzięku utwory: ”Piosenka na dobry początek” oraz „Pierwszaczek”. Swój talent muzyczny mogli zaprezentować pod czujnym okiem ukochanej wychowawczyni, pani Magdaleny Nowak.

Potem wystąpili uczniowie klas czwartych, którzy zaśpiewali piosenkę „Czternastego października”, zaś klasy piąte utwór „Z naszymi marzeniami”.
Z kolei w miły nastrój wprowadziły  swym występem: Nadia Kocot piosenką „Moja pasja” i Natalia Feret „Moje serce to jest muzyk”. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż walory artystyczne zaprezentowały uczennice o pięknym głosie: Polina Skrigonuk piosenką „Adrenalina” i Roksana Dyrka utworem „When the party’s over”.

Następnie zagrał na pianinie uczeń klasy piątej, Filip Marczyk kompozycję „Tarantella” , a  uczeń tutejszego liceum, Filip Gross zaciekawił słuchaczy utworem Amstronga w wersji instrumentalnej „What a wonderul Word”. Krótką humorystyczną scenkę słowną przedstawili uczniowie klasy 4b.

W części kończącej  spotkanie  wystąpił zespół wokalno – instrumentalny.  Na zakończenie akademii głos zabrały: Dyrektor Zespołu Szkół: p. Karolina Turoń – Miklas i wicedyrektor  p. Katarzyna Kucia, które złożyły życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom, uczniom i pracownikom szkoły.

Przygotowanie uczniów: p. Anna Łuszczyk – Matyja, p. Joanna Konopka

Oprawa plastyczna: p. Sabina Sitek