WIELKANOC U MNIE W DOMU – LEKCJA ZDALNA w JĘZYKU NIEMIECKIM

Zespół Szkół w Koziegłowach – Scoala Gimnaziala Nr 4 Vatra Dornei Rumunia

W dniu 24 kwietnia w Zespole Szkół w Koziegłowach odbyło się kolejne spotkane online z naszą szkołą partnerską z Rumunii. W zajęciach uczestniczyły uczennice klasy VIII SP, klasy I a LO oraz uczniowie Scoala Gimnaziala Nr 4 Vatra Dornei .

Tym razem tematem zajęć były tradycje wielkanocne w Polsce i Rumunii.

Uczniowie podeszli do swojego zadania bardzo praktycznie - opowiadając   o Wielkanocy u siebie w domu. Przygotowali prezentacje oraz zdjęcia  z celebrowania świąt w swoich rodzinach.

Głównym celem lekcji było poznanie tradycji naszych partnerów          oraz pokazanie im, w jaki sposób Polacy obchodzą Wielkanoc. Było       to bardzo ciekawe, wesołe i momentami zaskakujące doświadczenie.

Nas najbardziej zadziwił zwyczaj przynoszenia z kościoła do domu ognia, wieczorem w przeddzień niedzieli Zmartwychwstania. Naszych przyjaciół z Rumunii natomiast najbardziej rozweselił polski Śmingus Dyngus.

Następnym razem widzimy się w realu.

Opracowanie: Iwona Saleta ZS w Koziegłowach