Spotkanie z Prezesem Fundacji

Relacja ze spotkania wolontariuszy naszej szkoły z Prezesem Fundacji dla Życia i Rodziny im św. Jana Pawła II.

30 maja 2023r. przyjechał do naszej szkoły na spotkanie z wolontariuszami Prezes Fundacji dla Życia i Rodziny im św. Jana Pawła II w Częstochowie P. Grzegorz  Nienartowicz wraz ze swoim synem Dominikiem Nienartowiczem.

Opowiedzieli oni zebranym wolontariuszom swoje doświadczenia pracy jako wolontariusze. Zaprezentowali też ciekawe filmiki o tym, dlaczego warto angażować się w wolontariat. Powiedzieli też o pomocy dla biednych i potrzebujących, jaką świadczy Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II.

Na koniec spotkania wręczyli każdemu wolontariuszowi ulotki o Programie Wspierania i Rozwoju Wolontariatu zwanego Korpusem Solidarności.

Myślę, że to spotkanie było takim dobrym bodźcem do dalszego angażowania się naszych wolontariuszy w różnorodną pomoc potrzebującym.

Opracował: Jarosław Trębski- opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu