Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej

Dziś 4 września – dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Za nami ponad dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. Pełni powakacyjnych wrażeń, wypoczęci, zrelaksowani,  na nowo chcemy podjąć czekające nas edukacyjne wyzwania.

Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, przywodzi na myśl datę 1 września, nie wolno nam zapomnieć o historycznym wydźwięku tej daty. Właśnie minęła kolejna 84 rocznica wybuchu II wojny światowej.
1 września 1939 roku Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę, rozpoczynając tym samym trwający 6 lat, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. 84 lata temu dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Zapamiętajmy te smutne wydarzenie i wołajmy głośno o pokój na świecie.

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium."

„Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie.”

Przez długie dwa miesiące
Czekałaś na nas szkoło
Nam w przyjaźni ze słońcem
Mijały dni wesoło

Wakacje – to czas przeszły,
Lecz radość w uczniów tłumie.
Czas teraźniejszy – lekcje.
Każdy z nas to rozumie

Minęło lato i czas do szkoły.
O czym dziś myśli uczeń?
Znowu kartkówki, stopnie, mozoły,
Złośliwy budzik co dzień…

Lecz rok ten minie szybko jak inne