Sprzątanie Świata 2023

Sprzątanie Świata - Zespół Szkół w Koziegłowach

W tym roku odbył się wyjątkowy finał Akcji Sprzątanie świata, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzednich Akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników.

W tym roku Akcja przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi!”. Dlaczego? Bo dokładnie tak się dzieje od samego początku. W trzeci weekend września starsi i młodsi – wszyscy, którym bliska jest sprawa czystej i zdrowej Planety, łączyli się we wspólny front sprzątania własnych kawałków Polski i w promocję idei nieśmiecenia w naturze.

Nasza szkoła również dołączyła do tej akcji 15 września 2023r. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli sprzątali teren szkoły i pobocza ulic: Warszawskiej, Częstochowskiej oraz 3 Maja. Uzyskaliśmy wsparcie od naszego Urzędu Gminy i Miasta, który zaopatrzył nas w rękawiczki i worki oraz zapewnił odbiór zebranych śmieci. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w tegoroczną akcję.

Szkolni koordynatorzy