Sindbad żeglarz - rewia na lodzie

Jazda figurowa na lodzie to niezwykła umiejętność. Wykonywanie skomplikowanych figur i piruetów wymaga lat treningu oraz talentu. Łyżwiarki i łyżwiarze od zawsze wzbudzają powszechny podziw oraz zainteresowanie publiczności na całym świecie.

28 września uczniowie klas: Va, Vb oraz IVb wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do Areny Gliwice, by obejrzeć rewię na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy i łyżwiarek z całej Polski. Na lodowisku przy dźwiękach muzyki i licznych efektów specjalnych uczestnicy wycieczki podziwiali przedstawienie oparte na „Niezwykłych przygodach Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana.

Tytułowy bohater przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety, dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Podczas rewii na lodzie uczniowie mieli okazję podziwiać wiele barwnych postaci występujących w baśni o żeglarzu. Wszystkim bardzo podobała się piękna scenografia. Łyżwiarze zaprezentowali się w bajecznie kolorowych kostiumach. Dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne, które zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Występom towarzyszyła wspaniale dobrana oprawa muzyczna.