Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i dzień Serca

29 września obchodzony jest Światowy Dzień Głośnego Czytania. Święto, które zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką tego święta jest Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która wywiera ogromny wpływ na nasze życie, dlatego tak ważne jest jej rozwijanie, doskonalenie oraz pielęgnowanie. Poprawia nastrój, wzmacnia naszą pamięć, koncentrację i uwagę oraz zwiększa zasób naszego słownictwa.

W tym szczególnym dniu uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej, przypomnieli sobie alfabet, zostali zapoznani z historią tego Święta oraz wspólnie wysłuchali utworu Pani Janiny Porazińskiej pt. ,,Szewczyk Dratewka”. Nauczyciel bibliotekarz przypomniał dzieciom, dlaczego warto czytać książki oraz zachęcał, aby jak najczęściej odwiedzać bibliotekę szkolną.

Rozmawialiśmy również o sercu, oraz o tym, w jaki sposób należy o nie dbać. Na koniec uczniowie zrobili sobie zdjęcie z pluszowym sercem, ponieważ w tym dniu obchodzimy również inne święto – Światowy Dzień Serca .

To był wyjątkowy dzień !