EUROWEEK

Uczniowie szkoły podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach wspólnie z opiekunami Magdaleną Matyją, Moniką Honc i Gabriellą Nowak uczestniczyli od 26 do 30 listopada w programie edukacyjnym – Euroweek w Lądku Zdrój. Program ten ma  na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Dodatkowo, aby podnieść sprawności intelektualne i kreatywność uczestników, program obejmuje różnorodne warsztaty i zadania z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności, zarządzania projektami, porównań tematycznych i  wielu innych.

Niezwykła przygoda trwała 5 dni, podczas których uczniowie klas 5-8 zmierzyli się z różnymi zadaniami, projektami i wyzwaniami, dni te były pełne wrażeń, zabawy i niespodzianek. Uczniowie mieli wiele okazji, aby wykorzystać kreatywne myślenie i pochwalić się swoimi umiejętnościami językowymi podczas tworzenia plakatów, opowiadań, gier oraz quizów.