Wizyta w piekarni

20 września uczniowie klas IIIa i IIIb odwiedzili piekarnię państwa Paligów w Koziegłowach. Już na ulicy do naszych nosów dotarł zapach świeżo pieczonego chleba.

Po wejściu do piekarni wszyscy szybko zaczęli zdejmować czapki i kurtki, bo zrobiło się nam bardzo ciepło od nagrzanego pieca, w którym piekły się właśnie bułki i rogaliki. Właścicielka piekarni pokazała nam maszyny i urządzenia, w których wyrabia się ciasto. Potem obserwowaliśmy pracę piekarzy, którzy bardzo sprawnie wyrabiali, ważyli, a później umieszczali wyrobione ciasto w specjalnych koszyczkach. Wychodząc z piekarni pani Paliga poczęstowała nas pysznymi, świeżo upieczonymi pączkami. Ta wizyta pokazała nam jak ciężka i trudna jest praca piekarza. Dziękujemy państwu Paligom za pokazanie i oprowadzenie uczniów po piekarni.