Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 15 listopada w Szkole Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Celem przedstawienia było ukształtowanie
u uczniów postaw patriotycznych oraz rozbudzenie szacunku dla dziedzictwa narodowego. Uczniowie zapoznali się z takimi wydarzeniami historycznymi jak:  rozbiory Polski, Konstytucja 3-go Maja, insurekcja kościuszkowska, powstanie Legionów Jana Henryka Dąbrowskiego i  hymnu Polski, Księstwo Warszawskie, powstanie listopadowe, powstanie styczniowe, pierwsza wojna światowa i odzyskanie niepodległości.

W przestawieniu wzięli udział uczniowie:
- Wiktoria Ścigała – klasa Vb
- Michał Wiśniewski – klasa VI
- Anastazja Ścigała – klasa IVb
- Adrianna Gocyła – klasa IVb
- Tomasz Szydło – klasa VI
- Łukasz Dróżdż – klasa VI
- Sandra Skrobarczyk – klasa IVb
- Martyna Torbus – klasa IVb

Uroczystość została wzbogacona prezentacją multimedialną, dekoracją, muzyką oraz pięknymi strojami, które pomogli wykonać rodzice.