Świąteczna zbiórka żywności

Nasi uczniowie zawsze chętnie angażują się w akcje charytatywne.W związku z tym, uczniowie klas I -VI przez cały grudzień aktywnie uczestniczyli w „Świątecznej zbiórce żywności”. Akcja ta polegała na przyniesieniu produktów trwałych typu: mąka, cukier, ryż, kasza, makaron, itp., słodkich smakołyków, niezbędnych artykułów szkolnych, maskotek
i wielu innych upominków.

Koordynatorami zbiórki byli ks. Łukasz Trynda, pani Marzena Włoch oraz pani Magdalena Bzdura. W zbiórkę włączyli się również wychowawcy klas i nauczyciele. Dary przekazane zostały najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły. Maskotkami, zabawkami i książkami obdarowano natomiast dzieci z Domu Dziecka w Blachowni.

Pomimo, że nasza Szkoła Podstawowa jest nie zbyt dużą placówką, ilość zebranej żywności i upominków świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu całej społeczności w szlachetną akcję. Mamy nadzieję, że nasza akcja i dary pomogły potrzebującym godnie spędzić święta.