Dzień Patrona Szkoły

28 marca 2012r. w holu szkoły podstawowej odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły podstawowej i odśpiewaniu hymnu państwowego.

Uczniowie klasy VA pod kierunkiem wychowawczyni pani€“ Joanny Konopki przygotowali program artystyczny.

Uczennice: Paulina i Ola przypomniały życie i twórczość wspaniałego twórcy przygód Tomka Wilmowskiego€“ Alfreda Szklarskiego.

Z kolei Paweł i Wiktoria wyrecytowali wiersze o „…pisarzu młodzieżowym, który stworzył cykl książek przygodowych…” i którego „ dzieci pokochały i Order Uśmiechu mu przyznały”.

W dalszej części Rafał, Kamil, Miłosz i Magda odegrali scenki oparte na fragmentach powieści „Tomek na wojennej ścieżce”.

Akademię uświetnił występ chóru pod czujnym okiem pani Anny Łuszczyk-€Matyi.

Oprawę plastyczną przygotowały panie: Joanna Gorzkowska i Sabina Sitek.