Teatr i my

30 marca 2012r. o godz. 10.00 rozpoczął się spektakl pt.” Oskar i Pani Róża” w sali kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach. Uczestnikami przedstawienia była 58 - osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej
w Koziegłowach i 7-osobowa ze Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym pod opieką pań: Joanny Konopki, Karoliny Turoń-Miklas, Magdaleny Nowak i Małgorzaty Knapik.

Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy małego 10- latka, chorego na białaczkę Oskara, który przez ostatnie 12 dni życia  pisał listy do Pana Boga. W rolę chłopca wcielił się Marek Rachoń, zaś ciocię Różę zagrała Alina Chechelska.

Uczniowie wraz ze swymi opiekunkami byli zachwyceni katowickim spektaklem. Podkład muzyczny oraz oświetlenie stanowiły  wspaniałe, wręcz rewelacyjne tło do gry aktorów. Przedstawienie z przerwą trwało 110 minut i oparte było na książce Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i Pani Róża”.