Mam Talent

W dniu 19 maja 2012 r. Miejsko Gminnym Ośrodkiem Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się  powiatowy konkurs MAM TALENT dla klas I – III. Konkurs ten organizowali nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach Panie Violetta Andrusiewicz – Kisiel, Marzena Daniel i Marzena Kaim we współpracy z Dyrektorem Miejsko Gminnym Ośrodkiem Promocji Kultury w Koziegłowach Agatą Morawiec. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrza Miasta i Gminy Koziegłowy  Jacek Ślęczka, który również był fundatorem wspaniałych nagród.
Do konkursu zgłosiły się szkoły: z Poraja, Siedlca Dużego, Koziegłówek, z Myszkowa SP nr 1, z Cynkowa oraz Koziegłów.

W szkolnych eliminacjach przeprowadzonych dużo wcześniej wyłonieni zostali najlepsi. Regulamin konkursu miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uczestnicy ,,Mam Talent” na scenie prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach:

• Talent sceniczny
  • Prezentacja swojej twórczości plastycznej
  • Talent muzyczny i wokalny

Świetności całej uroczystości dodała wspaniała komisja w której zasiadali: Bogdan Wąchała- aktor, Tadeusz Puszczewicz- artysta, malarz, Beata Gwardyś- nauczycielka oraz Adam Skrobarczyk- członek zespołu muzycznego. W imieniu organizatorów słowami ,,Sukces, to zazwyczaj coś, co nie pochodzi od artysty, lecz od publiczności” zgromadzoną publiczność, nauczycieli oraz wspaniałych, młodych artystów powitała nauczycielka SP
w Koziegłowach Violetta Andrusiewicz - Kisiel . Następnie głos zabrał burmistrz Jacek Ślęczka, który powiedział, że każdy z nas ma talent ale najważniejsze jest, to aby ten talent w sobie odkryć. Życzył wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy oraz wielu sukcesów. Część główną poprowadziła  uczennica Zespołu Szkół w Koziegłowach  Magdalena Radecka, która pokazała swoim młodszym kolegom i koleżankom , że na scenie można czuć się swobodnie i być przy tym w pełni profesjonalnym. Wśród wykonawców byli recytatorzy, tancerze, grupy teatralne. Zaprezentowano grę na instrumentach oraz piosenki nawet w języku angielskim. Swoje umiejętności plastyczne pokazali również najmłodsi plastycy wykonując prace do tematu ,,Wiosna w sadzie i ogrodzie” Poziom  przygotowania był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór. W kategorii talent sceniczny I miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym Kamila Solarczyk w wykonaniu wiersza ,,Spóźniony słowik”, II miejsca egzekwo zajęli Julia Kocot SP w Siedlcu Dużym prezentując układ taneczny do piosenki ,,La copa the la vida” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1 im. A Mickiewicza
w Myszkowie ze swoim przedstawieniem pt. ,,Czerwony Kapturek”. W kategorii talent muzyczny pierwsze miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej
im. A. Szklarskiego
w Koziegłowach Kamila Piekarska , która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt. ,,Nobady s perfect” . Dwa równorzędne II miejsca otrzymali Paweł Gaj uczeń Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, który zagrał utwór na keybordzie pt. ,,Artysta kabaretowy” oraz Paulina Urbańczyk uczennica Szkoły Podstawowej w Cynkowie w wykonaniu piosenki pt.,, Tęcz, tęcza”. Talent plastyczny objawiły nam uczennice Szkoły Podstawowej w Koziegłowach I miejsce Zuzanna Kawalec, II miejsce Alicja Szewczyk. III miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach Daria Kijanka. Podsumowując zmagania konkursowe głos zabrała Pani dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach Joanna Lula, która  gratulowała wszystkim zwycięzcom, podkreślając, że wszyscy dziś są wygranymi, gdyż odkryli swoje talenty, które teraz należy rozwijać. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział a zwycięzcy  dyplomy i nagrody książkowe. Zmagania konkursowe zakończył słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się za rok.