Wycieczka do Planetarium Śląskiego

Dnia 23 października   uczniowie klas Ia, IIIb i IIIc naszego  gimnazjum wraz z trzema opiekunami uczestniczyli w  wycieczce do Planetarium Śląskiego  w Chorzowie. Wycieczka miała na celu pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu astronomii.

Największe wrażenie na uczniach naszego gimnazjum zrobiło ,,serce” Planetarium Śląskiego, czyli ważący ponad dwie tony potężny projektor. Odtwarza on wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi i o dowolnej porze. Ekranem projekcji jest największa w kraju kopuła

o średnicy 23 metrów. Sama widownia może tam pomieścić 400 osób. Właśnie tam obejrzeli dwugodzinny seans dydaktyczny pt. „Fascynujący kosmos”. Autor seansu oprowadzał  po nocnym niebie i zwracał uwagę na to, co umyka na co dzień naszej uwadze. Wszyscy mieliś więc okazję zaznajomienia się z naszym najbliższym otoczeniem kosmicznym prezentującym ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba.