Dzień Papieski

Dnia 24 października w auli gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – papież rodziny”. Uczniowie klasy IIIa oraz IIIc, czytając teksty związane z osobą i działalnością Jana Pawła II, przypomnieli Jego nauczanie na temat rodziny.

Akademia  stała się świetną okazją do podkreślenia szczególnego miejsca, jakie zajmowały małżeństwo i rodzina w nauczaniu Ojca Świętego oraz do osobistej refleksji nad tym, jak ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka ma rodzina. W apel zostały wplecione nagrania homilii oraz przemówienia Jana Pawła II, dotyczące rodziny i relacji międzyludzkich. Akademię przygotował ks. Łukasz Trynda, a o oprawę muzyczną zadbała pani mgr Anna Łuszczyk – Matyja wraz ze szkolnym chórem.

ZAPRASZAMY DO GALERII