Dzień Papieski

,,Jan Paweł II Papież rodziny'' to hasło przewodnie akademii zoorganizowanej
w dniu 24 października 2012 r. przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem mgr Marzeny Włoch i ks. Łukasza Tryndy. Oprawę muzyczną przygotowała mgr Anna Łuszczyk-Matyja, natomiast dekorację mgr Wioletta Andrusiewicz, mgr Marzena Daniel oraz
mgr Mirosława Stelmach-Kwoka.

Spotkanie miało na celu nie tylko przypomnienie uczniom wartości rodziny, której tematykę podejmował w swym nauczaniu Jan Paweł II, jak również ukazanie jego osobistej drogi do świętości.

"Mówić o Janie Pawle II jako Papieżu Rodziny i Życia to mówić o wielkich obszarach Jego posługi duszpasterskiej, w którą angażował umysł i serce. Taki bowiem był Papież, który przybył do Rzymu z dalekiego kraju: był cały dla rodziny i cały dla życia" - podkreśla ks. kard. Stanisław Dziwisz.

By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,
by prawdziwa była zawsze słów wymowa;
o Jego wielkości i pracy codziennej,
o Jego wysiłku, miłości niezmiennej.

Dla tego, co dobre i co sprawiedliwe,
co oznacza prawdę i to, co uczciwe.

Pracowite życie naszego Papieża,
bo On nieustannie do pokoju zmierzał.
Wołał o sumienność, prosił o uczciwość,
wzywał o rozsądek i o sprawiedliwość.

Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy,
bo do grona Wielkich Jan Paweł II należy.

ZAPRASZAMY DO GALERII