Dzień Patrona

„Człowiek jest jak liść niesiony przez wiatr, z tą tylko różnicą, że wiatr zastępuje dlań nieomylne księgi przeznaczenia. Nie wiesz więc, co może się stać za chwilę, ani też czy wkrótce nie wyruszysz w kierunku zupełnie przeciwnym zamierzonemu.”

/ Tomek na tropach Yeti, Alfred Szklarski/

24 kwietnia  odbyła się akademia poświęcona patronowi naszej szkoły – Alfredowi Szklarskiemu.

Na początku został wprowadzony sztandar i odśpiewany hymn państwowy.

Następnie uczennice klasy IVb przybliżyły życie laureata wielu prestiżowych nagród literackich i odznaczeń – Alfreda Szklarskiego. Przeprowadziły również ciekawy wywiad  z autorm fascynujących przygód Tomka Wilmowskiego. W rolę pisarza literatury młodzieżowej wcieliła się Martyna Sokołowska, z którą rozmawiały redaktorki czasopisma: Magdalena Buchta i Klaudia Pietrek.

Ostatnim punktem akademii był występ 6 uczennic z klasy Vb, które przy dźwiękach kongi zaprezentowały scenkę „Nocna wyprawa” na podstawie fragmentu powieści „Tomek    na Czarnym Lądzie”.

Podczas całej uroczystości uczniowie naszej szkoły mogli  obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą postać pisarza i jego dzieła literackie.