Akcja Czysta Gmina

Akcja Czysta Gmina zorganizowana została przez MGOPK w Koziegłowach
i Urząd Gminy i Miasta. Akcja ma wymiar ekologiczno-edukacyjny. Ma zarazić najmłodsze pokolenia do dbałości o najbliższe środowisko i pobudzić w nich poczucie lokalnego patriotyzmu. Celem akcji jest ukazanie problemu, z jakim boryka się środowisko oraz wyrobienie postawy wewnętrznej odpowiedzialności za to, w jakim jest stanie.

Dzień „wielkiego sprzątania” w gminie Koziegłowy to radosny dzień. Choć widok otoczenia powinien zasmucać, optymizmem napawa fakt, że pomysł małymi krokami odnosi sukces i tym sposobem przyczynia się do świadomego przeciwstawienia się skutkom globalnego zanieczyszczenia Ziemi.

W akcji wzięli udział uczniowie klasy VIa oraz VIb pod opieką pani Joanny Konopki, Magdaleny Nowak, Karoliny Turoń-Miklas oraz pań reprezentujących MGOPK. Akcja Czysta Gmina pokryła się czasowo ze szkolną zbiórką makulatury, w którą uczniowie ochoczo się zaangażaowali.