Obchody 3 Maja

3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim uchwalono drugą na świecie konstytucję - Konstytucję 3 maja. 10 maja 2013 r. w auli gimnazjum odbyła się akademia z okazji 222. rocznicy tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów liceum
i gimnazjum oraz odśpiewania hymnu państwowego i szkolnego.

Uczniowie gimnazjum krótkim przypomnieniem o tym narodowym święcie, starali się odpowiedzieć na pytanie, po co nam, współczesnym Polakom, potrzebna jest dzisiaj historia. Ukazali oni bardzo obrazowo i trafnie wydarzenia związane z majową konstytucją oraz te, które miały miejsce zaraz po niej. Tym krótkim wspomnieniem wydarzeń, my, jako uczniowie udowodniliśmy, że umiemy być dumni z bycia Polakami oraz, że potrafimy trwać w naszym patriotyzmie.

Słowo czytane oraz mówione, dopełniło słowo pisane, czyli krótka prezentacja multimedialna. Akademię uświetnił występ zespołu wokalno – instrumentalnego przy akompaniamencie pani Anny Łuszczyk – Matyi.