Dzień Europy

20 maja  odbył się w naszym gimnazjum  Dzień Europy powiązany z  Dniem Otwartym Liceum Ogólnokształcącego. Dzień ten poświęcony  był tematyce Unii Europejskiej
w szerokim tego słowa znaczeniu. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie klas trzecich  naszego gimnazjum, a także uczniowie  szkół gimnazjalnych, którzy przybyli na dni otwarte.

Uroczystość dla trzecioklasistów przygotowali  licealiści pod opieką  pani  Mileny Gruszki i pana Michała Polaczka.  Każda z  klas obejrzała prezentacje multimedialne na temat krajów Unii Europejskiej,  jej symboli, znaczenia. Uczniowie wysłuchali hymnu Unii Europejskiej w wykonaniu uczennicy pierwszej klasy liceum.  Reprezentanci poszczególnych klas oraz goście, rozwiązywali test wiedzowy
w wersji rymowanej.  Mieli możliwość rywalizowania również w konkurencjach sprawdzających znajomość zabytków i miast europejskich, odgadywania nazwy państw, których flagi były demonstrowane w formie puzzli. Podziw uczniów wzbudził  kolejny występ koleżanki licealistki śpiewającej hity z polskiej i zagranicznej listy przebojów. Zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy, skromne upominki oraz nagrody książkowe. Uroczystość  cieszyła się ogromnym zainteresowaniem , a gry i zabawy o tematyce unijnej znacząco  aktywizowały społeczność szkoły.