Dzień Niemiecki

11 czerwca gimnazjaliści razem z licealistami uczestniczyli w „Dniu Niemieckim”, który jest projektem wspieranym w całej Polsce i Niemczech przez PNWM (Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży).

Celem uroczystości zorganizowanej pod opieką pań: Mileny Gruszki, Iwony Niedbał i Jadwigi Czyż było przybliżenie młodzieży kraju zachodniego sąsiada, jego kultury, historii, tradycji oraz dnia codziennego. Wydarzenie miało charakter informacyjny oraz quizowy. Organizatorzy starali się zachęcić uczniów do mobilności i nauki języka niemieckiego. Za pomocą prezentacji multimedialnych młodzież poznała Berlin i Monachium. Uczniowie przygotowali ucztę dla oka w formie slajdów o święcie piwa
w Bawarii i karnawale w Kolonii a dla ucha prezentację o muzyce niemieckiej. Było również szereg konkursów
m. in. „łamańce językowe”, poszukiwanie skarbu, przysłowia niemieckie, quiz „Czy wiesz, że …”, odgadywanie nazwisk sławnych postaci, a także gry językowe. Zwycięzcy konkurencji i organizatorzy imprezy otrzymali drobne upominki ufundowane przez PNWM. Dzięki takim przedsięwzięciom Polacy wiedzą więcej o Niemczech, a Niemcy o Polsce.

Szczegóły naszej akcji i projektów innych szkół na stronie www.der-tag.pnwm.org.pl.