Dzień Europy

Dnia 17 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Europy.

Uroczystość podzielona została na 2 etapy. Pierwsza część przeznaczona była dla klas I-III.

Dzieci pod opieką wychowawców opowiadały o krajach europejskich w barwny i ciekawy sposób.

Klasa IIa zaprezentowała żywiołowy włoski taniec, różnokolorowe prace plastyczne oraz potrawy tego słonecznego kraju. Uzupełnieniem wiedzy o Włoszech była prezentacja najciekawszych miejsc turystycznych.

Z kolei klasa IIb zabrała nas na wycieczkę po „Zielonej Wyspie” – Irlandii.

Następnie uczniowie klasy IIIa zaprosili nas do Starożytnej Grecji, gdzie świetnie zatańczyli Greka Zorbę.

Wielką Brytanię, czyli kraj Królowej Elżbiety, zaprezentowały dzieci z klasy IIIb. Tutaj wykazały się ogromną pomysłowością w przybliżeniu nam Wysp Brytyjskich. Pojawili się słynni goście: przystojny James Bond i elegancka Królowa Elżbieta wśród charakterystycznych budowli Wielkiej Brytanii. W tle można było obejrzeć prezentację multimedialną.

Oczywiście, nie zabrakło najmłodszych uczestników Dnia Europy, czyli uczniów klasy I. Mali Europejczycy doskonale wprowadzili nas w najbliższy naszemu sercu kraj- Polskę. Pierwszoklasiści przebrani w stroje regionalne przypomnieli, czym dla każdego Polaka jest nasza piękna Ojczyzna.

Uwieńczeniem części pierwszej obchodów Dnia Europy był pokaz mody Europa 2013 oraz quiz na temat krajów europejskich. Każdy zespół klasowy z dumą przyjął Paszport Europejczyka i nagrodę rzeczową.

Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część obchodów Dnia Europy. Tym razem uczestnikami uroczystości byli uczniowie klas IV – VI.

Na początku każda klasa witała się z nami piosenką Panie Janie w języku kraju, który mieli prezentować.

Najpierw klasa IVa odwiedziła kraj czardasza, tańca z tawerny, pełnego temperamentu, czyli Węgry.
Potem uczniowie klasy IVb wybrali się do kraju perfum i mody – Francji. Klasa Va powędrowała aż do deszczowej
i mglistej Irlandii, słynnej z najbardziej integracyjnego święta narodowego i najweselszego – Dnia św. Patryka.
Do gorącej Hiszpanii zaprosili nas uczniowie klasy Vb. Później zespół klasy VIa przybliżył nam ojczyznę spaghetti
i pizzy, natomiast reprezentanci klasy VIb ciekawie opowiedzieli o kraju znanym z  wytrawnych smakoszy herbaty
i słynnego Pałacu Buckingham – Wielkiej Brytanii.

Każdy zespół klasowy poprowadził nas po szlakach turystycznych i znanych zakątkach Europy, jak również przybliżył tradycje narodowe. Interesującym punktem programu okazały się przygotowane przez uczniów potrawy narodowe związane z poszczególnymi państwami.

Pod koniec imprezy reprezentanci klas porwali nas w bogaty świat mody 2013/2014, prezentując szyk i styl Europejczyka.

Wszyscy zgodnie przyznali, że dobrze się bawili, więc zasłużyli na nagrody i Paszporty Europejczyków.