II Powiatowy Konkurs "MAM TALENT"

8 czerwca 2013 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbył się II Powiatowy Konkurs "MAM TALENT" dla klas I – III pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy.

Konkurs przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego
w Koziegłowach:  Jolanta Frącek, Iwona Laszczyk Marzena Kaim, Elżbieta Sawicka - Niedbała, Magdalena Pawłowska we współpracy z Dyrektorem Miejsko - Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, panią Agatą Morawiec. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrza Miasta i Gminy Koziegłowy, pan Jacek Ślęczka, który również był fundatorem nagród dla uczestników.

Do konkursu zgłosiły się: Szkoła Podstawowa w Cynkowie, Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym, Szkoła Podstawowa w Poraju, Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Myszkowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Myszkowie, Szkoła Podstawowa w Gniazdowie oraz Szkoła Podstawowa w Koziegłowach.

W szkolnych eliminacjach przeprowadzonych dużo wcześniej wyłonieni zostali najlepsi. Regulamin konkursu miał
na celu rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uczestnicy ,,Mam Talent”
na scenie prezentowali swoje umiejętności w czterech kategoriach:

• Talent sceniczny
  • Prezentacja swojej twórczości plastycznej
  • Talent muzyczny
  • Talent wokalny

Świetności całej uroczystości dodała wspaniała komisja, w której zasiadali: pan Tadeusz Puszczewicz, pani Maria Bednarska, pan Andrzej Cymer oraz pan Krzysztof Pluciński. Część główną konkursu poprowadziła  uczennica Zespołu Szkół w Koziegłowach  Adrianna Pala.

Wśród wykonawców znaleźli się recytatorzy, tancerze, grupy teatralne. Zaprezentowano grę na instrumentach oraz piosenki. Swoje umiejętności plastyczne pokazali również najmłodsi plastycy wykonując prace do tematu ,,Wakacje moich marzeń”.

Poziom  przygotowania był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór. W kategorii talent sceniczny wyodrębniono podgrupy: Mała Forma Teatralna, Recytacja oraz Taniec. Mistrzami Małej Formy Teatralnej zostali uczniowie Zespołu klas I-III z Koziegłówek. Mistrzynią Recytacji została Kamila Solarczyk ze Szkoły Podstawowej z Siedlca Dużego, natomiast tytuł Mistrza Tańca otrzymała grupa taneczna ze szkoły Podstawowej z Koziegłów,

w składzie: Alicja Plucińska i Wiktor Gwardyś. Tytuł Mistrza w kategorii Twórczość Plastyczna otrzymała Oliwia Radosz ze Szkoły Podstawowej z Cynkowa, do której uczęszcza kolejny Mistrz w kategorii Talent Muzyczny, Mikołaj Konieczniak. Swoją grą na instrumencie zachwycił nie tylko członków komisji, ale również wszystkich zgromadzonych. Natomiast swój talent wokalny zaprezentowała uczennica ze Szkoły Podstawowej w Poraju, która otrzymała tytuł Mistrza w tej kategorii.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy  dyplomy i nagrody książkowe.