ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek 6 listopada w Naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie trzecich klas gimnazjum przygotowali krótką akademię.

Nasza ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność. To bardzo odległe czasy, ...

ale na trwałe wpisały się w naszą historię. Przez dziesiątki lat zaborcy próbowali podporządkować sobie Polaków, wpajając im swoja wiarę i kulturę. Nie przyniosła to jednak oczekiwanego efektu, bo dla naszych rodaków najważniejsza była ojczyzna. Nasi dumni przodkowie nigdy nie tracili nadziei i zapału, by wyzwolić kraj z rąk zaborców. Ciągłe próby odzyskania niepodległości przyniosły w końcu oczekiwany rezultat i w 1918 roku Polska ponownie znalazła się na mapie świata.

W ten, jakże ważny dzień dla każdego Polaka uczniowie z klas IIIb i IIIc wspominali historię naszej ojczyzny, przypominali o ich wzlotach, jak i upadkach. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni, które towarzyszyły ludziom od pokoleń. Wzruszające wiersze i dialogi poruszyły całą publiczność, która za zaangażowanie i ciężką pracę nagrodziła aktorów gromkimi brawami.