V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET

10 marca 2015 w Technicznych Zakładach Naukowych odbył się finałowy etap V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET z grona 190 uczestników konkursu do drugiego etapu zaproszonych zostało 21 grup z najwyższymi wynikami.

Po zaciętej rywalizacji laureatami V edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET zostali:

Dominik Kupiński i Dominik Zakrzewski (opiekun: Beata Bartocha) z Gimnazjum nr 7 im. Noblistów Polskich w Rudzie Śląskiej.

Drugie miejsce zajeli uczniowie:

Marcin Badora klasa IIIc i Wiktor Lewandowski klasa IIIc (opiekun: Paweł Włodarczyk) z Zespółu Szkół w Koziegłowach

Trzecie miejsce przypadło w udziale:

Kamilowi Uchnast i Bartłomiejowi Leszek (opiekunowie: Magdalena Szymankiewicz, Bożena Daszczyńska) z Gimnazjum nr 5 w Myszkowie

Łukasz Dróżdż klasa IIIc przystąpił do konkurencji bez partnera i uplasował się na 7 z 21 pozycji (opiekun: Paweł Włodarczyk) z Zespółu Szkół w Koziegłowach

Zwycięzcy konkursu obdarowani zostali tabletami, a pozostali laureaci książkami i gadżetami ufundowanymi przez Stowarzyszenie KISS i firmę KOKIS s.c. W trakcie oczekiwania na wyniki organizatorzy przygotowali prezentacje druku 3D przy użyciu drukarki ZORTRAX M200 oraz hexacoptera zaprojektowanego przez ucznia TZN Bartłomieja Skuze, uczniowie czwartych klas technikum informatycznego zaprezentowali lekcje języka angielskiego zawodowego, ponadto odbyła się prezentacja kierunków kształcenia Technicznych Zakładów Naukowych i „Pokaz magii” dla opiekunów uczestników przygotowany przez ucznia Dawida Nabiałka.
  Wojewódzki Konkurs Informatyczny CHIPSET cieszy się dużą popularnością wśród uczniów gimnazjum, podstawowymi celami jakie przyświecają organizatorom, jest promocja osiągnięć uczniów i nauczycieli, promocja technologii informatycznych oraz Technicznych Zakładów Naukowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu udział w finale tak wymagającego Konkursu jest dużym osiągnieciem, zapraszamy serdecznie za rok na VI edycje Konkursu.