Spotkanie z leśnikiem

W dniu 26 listopada na zaproszenie pań Violetty Andrusiewicz i Marzeny Daniel odbyło się spotkanie z leśnikiem. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom gospodarczego  i przyrodniczego znaczenia lasów.

W trakcie spotkania nasz gość zaprezentował mundur leśnika oraz opowiadał o tym,  jakim złożonym środowiskiem jest las. Dzieci mogły obejrzeć również krótki filmik, który opowiadał o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych , jakie w lesie obowiązują. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania i same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej podziękowali gościowi wręczając pamiątkowy dyplom. Pan leśniczy odwdzięczył się wręczając każdemu uczniowi notesik i długopis.