Wycieczka SZKLARSKA PORĘBA – KARPACZ

W dniach 01.-03.06.2015r. uczniowie klas Va, Vb, VIa i VIb pod czujnym okiem p.J.Konopki, p.U.Grabiszewskiej i p.P.Włodarczyka zwiedzili dwa górskie kurorty: Szklarską Porębę i Karpacz, jak również zdobyli Śnieżkę na wysokości 1602 m. n.p.m.

W pierwszym dniu po wyczerpującej podróży młodzi turyści samodzielnie szlifowali cenne kamienie w Chacie Walońskiej Juna, potem zwiedzili urokliwy Wodospad Kamieńczyk. Następnie obejrzeli pokaz wyrobów szklanych w  Leśnej Hucie.

Po pełnym wrażeń dniu wszyscy udali się na spoczynek do hotelu „Patryn” na wyśmienitą obiadokolację.

W drugim dniu uczestnicy mieli sprawdzian kondycji. Najpierw wjechali wyciągiem krzesełkowym na „Kopę”, poczym weszli na Śnieżkę - Królową Karkonoszy, by podziwiać rozległe widoki. Wieczorem obejrzeli ewangelicko-augsburski kościółek Wang i hotel Gołębiewski.

W ostatnim dniu uczniowie świetnie bawili się w miasteczku Western City, a potem zwiedzali Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

W późnych godzinach wieczornych wycieczkowicze wrócili do domu pełni wrażeń i zadowolenia.