Dzień Europy

Jak co roku uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli  w krótkiej podroży po Europie z okazji Dnia Europy.

Młodsi koledzy przybliżyli trzecioklasistom tematykę związaną z Unią Europejską. Uczniowie rozpoczęli podróż od Szwecji obserwując szwedzkiego naukowca Alfreda  Nobla oraz jego wystrzałowy wynalazek -dynamit.  Młodzież kibicowała rozgrywającej mecz tenisistce    Joahannie Larsson. Na scenie zagościł również zespół Abba wykonując piosenkę „Mamma mija”. Pozostając w skandynawskim klimacie uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne o Danii, Finlandii i Norwegi.  Europejską przygodę  zakończyli sprawdzając swoją wiedzę w teście o wspomnianych krajach słuchając piosenki „Heroes” szwedzkiego wykonawcy. Dla zwycięskich drużyn przygotowano dyplomy.